Türkiye-Pakistan İlişkileri Üzerine Ortak Panel

Gençler arasında iş birliğini geliştirmeyi amaçlayan iki önemli gençlik oluşumu olan International Workshop Platform (INTWOP) ve Youth Diplomacy Forum (YDF) tarafından “Pakistan-Turkey Growing the Two Countries Bilateral Ties” başlıklı ortak panel gerçekleştirilmiştir. Uluslararası panel 2 Şubat 2022 tarihinde ZOOM platformu üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Konuşmacılar

Panelin konuşmacıları Uluslararası İnsan Hakları Komisyonu’nun Dördüncü Dünya Başkanı Sayın Büyükelçi Shahid Amin Khan ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü doktora adayı Sayın Hammad Siddique. Her iki konuşmacıya da aydınlatıcı bilgileri için teşekkür ederiz.

Öne Çıkan Notlar

Webinar’da her konuşmacı, Türkiye ile Pakistan arasında geçmişten günümüze devam eden derin bağlara değindi. Ayrıca konuşmacılar, her iki ülkenin siyaset, ekonomi ve askerî alanda gelişen önemli iş birliklerine sahip olduğuna değindi. Ayrıca her konuşmacı, iki dost ve kardeş ülke arasında gençlik iş birliğinin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. INTWOP ve YDF’ye iki ülke arasındaki gençlik iş birliğini geliştirme çabalarından dolayı teşekkür ettiler.

Kapanış

Panel, INTWOP Başkanı Halis Aküzüm ve YDF Başkanı Musawar Hameed Tanoli’nin kapanış konuşmasıyla sona erdi. Her iki başkan iki dost ve kardeş ülke arasındaki gençlik iş birliğinin önemini vurguladı.

INTWOP ve YDF tarafından düzenlenen ortak panele katkılarından ve katılımlarından dolayı her bir saygıdeğer konuşmacıya ve katılımcıya teşekkür ederiz.

INTWOP Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Talha KAYA tarafından rapor edildi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s