Stratcom Youth Uluslarası Genç İletişimciler Forumu Antalya’da gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde “Stratcom Youth: Uluslararası Genç İletişimciler Forumu” 6-11 Mayıs tarihleri arasında Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Antalya Eğitim ve Sosyal Tesisinde düzenlendi.

Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’na, kamu ve özel sektörden alanında uzman kişilerin katılımı ile dersler, kültürel gezi ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Medyanın çeşitli alanlarından önde gelen isimlerin bir araya getirildiği foruma İletişim Fakültelerinin 3. ve 4. sınıflarında eğitim gören, başarı ölçüsüne göre seçilen 13 ülkeden ve 42 farklı üniversiteden 100 öğrenci katılım sağladı.

Programın ilk gününde “Gelin Tanış Olalım” etkinliği kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Çalışmaları Daire Başkanı Oktay Mahşer genç iletişimciler ile bir araya geldi. Akşam yemeğinin ardından “Önce Yakala Sonra Cevapla” etkinliği ile rastgele aynı grupta bulunan genç iletişimcilerin birbirleri ile tanışması sağlandı.

Programın ikinci gününde Kültürel Gezi düzenlenerek ilk olarak Özgecan Aslan Gençlik Merkezi, Kaleiçi, Yivli Minare, Şehzade Korkut Camii ve Yat Limanı ziyaret edildi. Tekne Turu ile sonlandırılan gezide genç iletişimciler gönüllerince eğlendi. Akşam yemeğinin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz tarafından “Gelenek ve Modern: Karşılaştırmalı İletişim Felsefesine Giriş” dersi verildi.

Forumun resmi açılışı ise 8 Mayıs Pazar günü Doğu Rüzgârı grubu’nun müzik dinletisinin ardından Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun tarafından Türkiye İletişim Modeli hakkında yapılan tanıtım ile gerçekleştirildi. Açılışa İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı gibi önemli isimler katılım sağladı. Prof. Dr. Altun İletişim Model’inin yanı sıra Sosyal Medya İle Mücadele ve Dezenformasyonla mücadele konularını ele aldı. Alanında uzman isimlerin eğitimlerinin ardından Taksim Trio grubunun sahnede yerini alması ile gün sona erdi.

9-10 Mayıs tarihlerinde devam eden dersler ve atölye çalışmalarının sona ermesi ile forumda yer almaya hak kazanarak, tamamlayan öğrencilere konuşmacılar tarafından sertifikaları takdim edildi. Uluslararası Çalıştay Platformu yönetim kurulu üyeleri Halis Aküzüm, Emine Oğuz, Serhat Akarsu, Emre Alperen Borazan Stratcom Youth Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’na katılım sağladı.

Haber ve Fotoğraf; Emre Alperen Borazan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s