Hakkımızda

VİZYONUMUZ

Dünya eşi benzeri görülmemiş gelişmelere tanık olmaktadır. Bu denli derin ve etkili değişimlerin olduğu bir çağda, tüm insanların ve akademik disiplinlerin bir araya gelerek ortak bir gelecek inşasında bulunmaları gerekmektedir. Uluslararası Çalıştay Platformu (INTWOP) önce Ahlak ve Maneviyat temelinde, herkesi kapsayan bütüncül bir dünya anlayışının oluşturulması amacıyla hayata geçirilmiştir.

 • Dijital dönüşüme uyumlu;
 • Akademinin halk ile etkileşim içinde olduğu;
 • İletişimin etkin olarak kullanıldığı;
 • Herkesin fikrini ifade edebildiği;
 • Gençliğin söz sahibi olduğu bir platformdur.

MİSYONUMUZ

Uluslararası Çalıştay Platformu (INTWOP), tüm tarafların uluslararası ve ulusal düzeyde bir araya gelebileceği disiplinler arası çalışmalara ev sahipliği yapan kolektif bir organizasyondur.

Çalışmalarıyla bilginin artmasına katkı sunmak, hızla ilerleyen kutuplaşmanın önlenmesini ve yeni bir dünya düzeninin inşasını hedefleyen INTWOP’ un misyonu şu şekilde belirlenmiştir.

 • Öğrencilerin ve akademisyenlerin bir araya geleceği çalıştaylar, paneller, atölyeler düzenlemek.
 • Birleşmiş Milletler (BM), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve D8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı gibi uluslararası örgütlerin simülasyonlarını düzenlemek. Bu sayede öğrencileri diplomatik hayata hazırlamak;
 • Dünyada yaşanan önemli gelişmeleri ve platformun yaptığı çalışmaları aylık olarak hazırlanan e-bültenler aracılığıyla takipçilerine aktarmak;
 • Güncel gelişmelerin ele alındığı podcastler hazırlamak;
 • Uluslararası ve ulusal sorunların çözümlerinin tartışılacağı münazaralar düzenlemek;
 • Öğrencilerin yazılı ve sözlü olarak görüşlerini dile getirebilecekleri online platformlar oluşturmak.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

PANEL:  

Bir konuşmacı grubunun bir başkan yönetiminde ve topluluk karşısında bilimsel, sosyal, politik gibi konuların tartışmasıdır. Başkan yönetiminde konuşmacılar değerlendirmeler yaparlar. Bilgi ağırlıklı bir yaklaşım vardır.

ÇALIŞTAY:

Bilim adamlarının ve uzmanların; bir konuda ön hazırlık yapmak üzere inceleme ve değerlendirme amaçlı toplantılardır. Belirlenen ortak bir konu üzerinde çalışmaların, düşünmelerin ve öğrenmelerin sağlanabilmesi için uygulamalı bilimsel öğretim çalışmasıdır.

MÜNAZARA :

Bir konuda karşıt görüşleri savunan takımların fikirlerini çarpıştırdıkları bir tartışmadır. Bir münazaranın konusu, tartışılabilecek her şey olabilir; ancak ağırlıklı olarak güncel, sosyal ve siyasi meseleler olabilir.

PODCAST:

Çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin internet üzerinden genellikle bildirim yoluyla bilgisayar ve taşınabilir cihazlara indirilebilecek şekilde yayınlanmasıdır.

BLOG:

Herkesin, kendi düşüncelerini, kendi istediği konular üzerine, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturdukları yazıların web sitesinde yayınlanmasıdır.

E-BÜLTEN

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla gelişmiş internet üzerinden e posta ile yapılan iletişim ve tanıtım şeklidir.